try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Педагогическая сеть

Кращі конструктори соціальних мереж

В даний час спостерігається бурхливий розвиток соціальних мереж. За станом на сьогоднішній день можна сказати, що кількість соціальних мереж, які б відповідали індивідуальним вимогам кожного конкретного користувача, не так вже і велике. На щастя, вже є технології, які дозволяють створити власну соціальну мережу без навичок програмування і дизайну. Найбільш зручним, на наш погляд, інструментом є конструктори соціальних мереж. Про них і піде мова в цьому огляді.

Ning (http://www.ning.com/)

Проект створений легендарним Марком Андріссеном - одним із засновником компанії Netscape. Ning - унікальний інструмент, який дозволяє створювати соціальну мережу швидко і ефективно, при цьому навіть елементарних знань і навичок програмування не потрібно.

Всі соціальні сервіси в Ning створюються звичайним перетягуванням базових модулів, серед яких варто назвати текстові поля, RSS-модулі, агрегатори відео, фотоальбоми, форуми, блоги. Одним словом, Ning надає користувачеві величезний вибір серед різних модулів, які і стануть частиною майбутньої соціальної мережі.

На даний момент кількість соціальних мереж, створених в Ning, нараховує понад 1,8 мільйона за 37 мільйонів зареєстрованих користувачів. Популярність сервісу пояснюється не тільки його простотою і зручністю, але і безкоштовністю базової версії. Гроші беруть лише за можливість додавання модулів AdSense (20 доларів на місяць) і додавання свого доменного імені (5 доларів на місяць).

Творці сервісу переконані, що можливість створення соціальної мережі повинна бути доступна для кожної людини або спільноти: спортсменів, музичних груп, комерційних фірм.

З недоліків відзначимо неможливість додати власних скриптів, відсутність поділу прав користувачів, часткова русифікація, відсутність шаблонів нових сторінок, неможливість кастомізації веб-адрес окремих сторінок.

Taba.ru (http://taba.ru/)

Російський проект, який за функціоналом схожий з попереднім. Розробники стверджують, що створювали Taba.ru «з урахуванням вітчизняного менталітету».

Відразу після реєстрації користувач отримує можливість створити власну соціальну мережу, спільнота, групу, сайт, портал «буквально в кілька кліків». При реєстрації користувач отримує в своє розпорядження інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. При цьому навички програмування і дизайну не потрібні, тому що користувачеві пропонується набір готових функціональних модулів.

Тут є можливість додавання різноманітних модулів, кастомізації дизайну своєї соціальної мережі. Можна також і прив'язати власний домен, не використовуючи доменну адресу, пропонований Taba.ru за замовчуванням. Для зручності користувачів ресурс пропонує кілька десятків уже готових шаблонів, з яких можна вибрати потрібний.

Для тих, хто зупинився на будь-якому кроці, є власний консультант - «Табік», який допоможе перейти до наступного в процесі створення соціальної мережі. Taba.ru дозволяє зайняти свою маленьку нішу, об'єднуючи 10-20-100 і більше користувачів за інтересами.

З недоліків відзначимо схожість створюваних соціальних мереж. Відзначимо також, що проект безкоштовний, так що ніяких витрат, крім тимчасових, створення невеликий соціальної мережі або спільноти не потребують. На закінчення підкреслимо, що, як і більшість створюваних в Рунеті стартапів, творці взяли за основу саме закордонний проект.

UserAPI (http://userapi.ru/)

Даний сервіс створений силами розробників соціальної мережі «Вконтакте» і призначений для швидкої побудови власної соціальної мережі. Заявлений мінімальний час створення початкової версії - всього п'ять хвилин. Цікавим моментом є те, що нові соціальні мережі, створені за допомогою UserAPI, використовують дані мережі «Вконтакте».

Завдяки даному ресурсу будь-яка людина може створити власну соціальну мережу з унікальним функціями, дизайном і методами монетизації із збереженням більшої частини доходів. При бажанні можна додати свою соціальну мережу базу з уже існуючими мільйонами користувачів і мільярдами фотографій.

До створеному сервісу можна додати власне доменне ім'я в національній доменній зоні. Соціальну мережу, створену за допомогою UserAPI, можна адаптувати під певну країну, культуру і мову.

BuddyPress (http://buddypress.org/)

Buddypress - дітище команди, що створила WordPress. За словами розробників, BuddyPress є продовженням пакету WordPress MU, до якого було додано кілька соціальних функцій. Якщо WordPress MU вже встановлено, поверх його можна поставити BuddyPress. Розробка втілює в собі все те, що користувачі чекають від звичайного WordPress з додаванням кількох соціальних функцій.

Для установки цього пакета використовується набір плагінів - точно так само, як це робиться і в WordPress. Розробники стверджують, що плагіни можуть використовуватися як для створення повнофункціональної соціальної мережі, так і для долучення частини соціальних функцій у вже існуючий блог.

Функціональність BuddyPress включає такі інструменти:

1. Розширені профілі користувачів та адміністраторів;
2. Розгорнута система особистих повідомлень;
3. Система друзів;
4. Групи;
5. Відстеження повідомлень в режимі реального часу;
6. Блоги і форуми.

Для створення своєї соціальної мережі на основі даної платформи, необхідно завантажити архів BuddyPress за цим посиланням, також доступна демо-версія.

PHPizabi (http://www.phpizabi.net/)

Розробники цієї системи управління контентом стверджують, що PHPizabi є найбільш потужною платформою для створення соціальної мережі у світі. Головними достоїнствами CMS є простота, потужність, швидкість роботи, а також величезний набір функцій і модулів.

Elgg (http://elgg.org/)

Дана система хороша тим, що є OpenSource-рішенням. Ще в минулому році Elgg була визнана InfoWorld кращою платформою з відкритим кодом для створення соціальної мережі. Функціональність Elgg включає профілі, дошки оголошень, стрічку активності, налаштування користувачів, завантаження файлів, додатки OpenSocial, блогінг, соціальні закладки та безліч інших корисних і потрібних для соціальної мережі інструментів.