try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Педагогическая сеть

В

warning: Creating default object from empty value in /home/profiorgua/domains/profi.org.ua/public_html/pedagog/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1390.

ВЮРЦБУРЗЬКА ШКОЛА

— ідеалістичний напрям експериментального дослідження мислення. Виникла на початку XX ст. в Німеччині. Засновник і головний теоретик В. ш. — професор Вюрцбурзького університету О. Кюльпе. В. ш. поставила важливу проблему рушійних сил і детермінації мислення, однак розв'язати її не змогла.

ВЧИНОК

— у психологічному розумінні специфічний вид розумово-вольової дії, необхідна складова діяльності людини, вияву її характеру й поведінки. В. відіграє винятково важливу роль у морально-психічному розвиткові особистості.

ВЧЕНЕ ЗВАННЯ

— звання, яке присвоюється науковим працівникам залежно від виконуваної ними науково-дослідної або науково-педагогічної роботи. В Україні встановлено В.

ВЧЕНА РАДА

— орган, шо розглядає основні напрями науково-дослідної та навчальної роботи вузу, науково-дослідної установи чи науково-виробничого об'єднання. Розрізняють спеціалізовані ради по захисту дисертацій і присудженню вчених ступенів) та ради вузу, науково-дослідної установи.

ВУНДТ

(Wundt) Вільгельм (16.VIII.1832, Неккарау, Баден — 31.VIII.1920, Ґросботен, поблизу Ляйпциґа) — німецький психолог, фізіолог, філософ, мовознавець. Один з основоположники) фізіологічної ПСИХОЛОГІЇ та експериментальної психології.

ВУНДЕРКІНД

(від нім. Wunderkind — букв, чудо-дитина) — дитина, яка виявляє для свого віку винятковий розумовий розвиток або обдарованість у науці, мистецтві, спорті, конструюванні тощо (див. Обдаровані діти).

ВУДВОРТС

(Woodworm) Роберт (17.VIII.1869, поблизу Бостона —4.VII.1962, Нью-Йорк) — американський психолог, один із засновників функціональної психології в США. На початку XX ст. одним з перших дослідив, що мислення не зводиться до асоціацій чуттєвих образів. Висунув концепцію динамічної психології, розробив учення про мотивацію.

ВУДВОРД

(Woodward) Калвін Мілтон (25.VIII.1837, Фчберґ, шт. Массачусетс — 12.1.1914, Сент-Луїс) — американський педагог, спеціаліст у галузі трудового навчання й технічної освіти.

ВУДА ЗАКОН

(1854) — перший закон, в якому викладені основи системи освіти в колоніальній Індії. В законі говорилося про необхідність створення мережі початкових шкіл з навчанням у них рідною мовою, відкриття трьох університетів: Калькуттського, Бомбейського і Мадраського (усі в 1857), висловлювалося побажання розвивати жіночу освіту.

ВТНЗ

— вищий технічний навчальний заклад. Див. Вищий навчальний заклад.

RSS-матеріал