try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Педагогическая сеть

М

warning: Creating default object from empty value in /home/profiorgua/domains/profi.org.ua/public_html/pedagog/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1390.

МУКАЧІВСЬКА УЧИТЕЛЬСЬКА СЕМІНАРІЯ

— середній педагогічний навчальний заклад на Закарпатті. Створена 1914 для підготовки вчителів народних (початкових) шкіл. До М. у. с. приймали юнаки) і дівчат з неповною середньою освітою. Навчання тривало 4 роки. З 1914 по 1918 семінарія була угорською, з 1919 по 1939 викладання проводилось українською та російською мовами.

МУЗИКАЛЬНИЙ СЛУХ

— здатність сприймати звукові поєднання, запам'ятовувати їх і свідомо відтворювати. Розрізняють М. с.

МРІЯ

— створюваний творчою уявою образ бажаного як можливого в майбутньому розвиткові подій, звершень чи надбань. М. пов'язана з проекціями людиною свого буття в майбутнє, в можливий та бажаний збіг сприятливих обставин, з уявною реалізацією життєвих планів, очікувань і сподівань. М. — важлива категорія духовного життя людини. М.

МУЛЯЖІ НАВЧАЛЬНІ (франц. moulage, ви mouler — формувати)

— точне відтворення (з гіпсу, воску, пап'ємаше) будь-якого природного об'єкта, який служить наочним посібником.

МУЗИЧНА ГРАМОТА

— розділ музичної теорії, який містить початкові відомості про музику. Він включає також нотну грамоту, тобто відомості про способи запису музики. Завдання М. г.

МУДРІСТЬ

— інтелектуальна й моральна характеристика особистості; означає високий рівень оволодіння нею соціальним досвідом.

МУСИЧНЕ ВИХОВАННЯ

— система розумового та естетичного виховання дітей у Стародавній Греції (Афіни). Включала в себе літературну й музичну освіту та ознайомлення з елементами наук. Складалася з кількох послідовних ступенів: школи граматиста, школи кіфариста й гімнасію.

МУЗИЧНА ПАМ'ЯТЬ

— закріплення, збереження й наступне відтворення раніше сприйнятих музично-слухових образів. Розвиток М. п. у дітей органічно пов'язаний з формуванням у них музикально-слухових уявлень і вибувається в процесі музичного навчання й виховання.

МУЗЕЇ (грец. JIOOCTEIOV — святилище муз)

— науково-дослідні і науково-освітні заклади, які збирають, вивчають,зберігають і популяризують пам'ятки природничої історії, матеріальної і духовної культури — першоджерела знань про розвиток природи й людського суспільства. Основна форма діяльності М. — експозиція, виставка. М.

МУЗИЧНІ ШКОЛИ

— спеціальні музичні навчальні заклади Міністерства культури України. В Україні працює понад 1000 музичних шкіл, які надають музичну освіту з спеціальностей: фортепіано, баян, акордеон, скрипка, бандура, цимбали, арфа, домбра, гітара, віолончель, контрабас, балалайка, духові та ударні інструменти.

RSS-матеріал