try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Педагогическая сеть

Ш

warning: Creating default object from empty value in /home/profiorgua/domains/profi.org.ua/public_html/pedagog/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1390.

ШКОЛИ ГРАМОТИ

— 1) В Україні до 1917 року одно- та дворічні школи елементарного навчання. Навчання в Ш. г. обмежувалося заучуванням молитов, початками читання, письма й лічби. Ліквідовані після 1917 року. 2) У 20-ті роки в Україні Ш. г. (письменності) називали одно- та дворічні пункти й школи ліквідації неписьменності.

ШТУМПФ (Stumpf) Карл

(21.IV.1848 — 25.ХІІ.1936) — німецький філософ, психолог і музикознавець. З 1894 року — професор Берлінського університету й директор Інституту психології при ньому. Один із засновників Асоціації по вивченню психіки дитини (1900). Більшість праць Ш. стосується дослідження сприймання музики. Ш.

ШАПОВАЛЕНКО Сергій Григорович

(1903, Суходол — 1988 Москва) — український і російський педагог, методист хімії, дійсний член АПН СРСР. Закінчив Глухівський інститут народної освіти (1923), працював в 1922 році учителем Глухівської дослідно-показової школи. З 1931 року працював у Москві в Інституті політехнічної освіти, а також в Інституті шкіл і методів навчання.

ШКІЛЬНИЙ ВІК

— період життя й розвитку дітей, який відповідає часові їхнього навчання в школі (тривалість 10—11 років). Ш. в.

ШЛЕЙЄРМАХЕР (Schleiermacher) Фріцріх Даніель Ернст

(21.ХІ.1768, Вроцлав — 12.ІІ.1834, Берлін) —німецький філософ і педагог. Ш. виступав за рівні можливості для дітей усіх станів навчатися в народній школі з широким навчальним планом (читання, письмо, арифметика, природознавство, географія, історія, гімнастика, співи та деякі інші предмети).

ШИЗОФРЕНІЯ

(від грец. — розщеплюю і розум, думка) — психічне захворювання, основною ознакою якого є ніби розщеплення психіки. Розвиток хвороби супроводиться галюцинаціями, маренням, запамороченням свідомості та іншими психічними розладами, що призводять до порушень поведінки, соціальної дезадаптації хворих. Ш.

ШКОЛА ДОРОСЛИХ

— загальноосвітній навчальний заклад для навчання дорослих без відриву від виробництва. В Україні виникли в другій половині XIX ст. (див. Недільні школи). Після 1917 року було створено державну систему освіти дорослих — пункти ліквідації неписьменності, школи для неписьменних, для малописьменних, школи-клуби, Ш. д.

ШКОЛИ СЕЛЯНСЬКОЇ МОЛОДІ

— в Україні тип сільських загальноосвітніх шкіл, створених 1923 року. До цих шкіл приймали підлітків і молодь віком від 12 до 18 років, які закінчили повний курс І ступеня навчання (4 класи). Термін навчання становив 3 роки.

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ

— образна назва галузі досліджень, що являє собою сукупність різноманітних методів, прийомів і засобів аналізу процесів мислення з метою конструювання технічних систем, спроможних виконувати дії, які за традицією вважалися виключно прерогативою людського мозку. Проблема Ш. і.

ШАЦЬКИЙ Станіслав Теофілович

(13.VI.1878, с. Борошно Смоленської обл. — 30.Х.1934, Москва) —російський педагог. В 1905 році організував товариство "Сетдемент", яке займалося створенням клубів для робітничої молоді. В 1911 році разом з дружиною В.М. Шацькою організував у Калузькій губернії літню трудову колонію для дітей "Бадьоре життя". В 1919 році Ш.

RSS-матеріал