try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Педагогическая сеть

Я

warning: Creating default object from empty value in /home/profiorgua/domains/profi.org.ua/public_html/pedagog/modules/taxonomy/taxonomy.module on line 1390.

"Я-КОНЦЕНТРАЦІЯ"

— відносно стійка, в більшій чи меншій мірі усвідомлена система уявлень індивіда про самого себе, яка переживається ним як неповторна, на основі якої він будує свою взаємодію з іншими людьми і ставиться до себе.

ЯСЕЛЬНИЙ ЦЕНТР

— дошкільний заклад у Великобританії, який об'єднує денні ясла-садок і ясельну школу.

ЯВОНЕНКО Олександр Федотович

(нар. 4.ХИ.1939, с. Новомиколаївка Миколаївської обл.) — український біолог, педагог, член-кореспондент АПН України з 1994. З 1974 працював ректором Тернопільського педагогічного інституту, а з 1982 — працює ректором Чернігівського педагогічного інституту імені Т. Шевченка.

ЯСЛА ДИТЯЧІ

— заклад суспільного виховання дітей з 2—3-місячного віку до З років. Я. д. забезпечують необхідні умови для нормального психофізичного розвитку й виховання дітей, для зміцнення та охорони їхнього здоров'я і одночасно розширюють можливості участі жінок-матерів у господарській, культурній і громадській діяльності. Я. д.

ЯКОБСОН (Jakobson) Карл Роберт

(26.VII.1841 — 19.111.1882) — естонський педагог, просвітитель і громадський діяч. Виступав за загальнодоступність освіти для народу. Відомий як автор низки популярних азбук і підручників, посібників для самоосвіти.

ЯНСЕНІСТСЬКІ ШКОЛИ

— початкові школи-інтернати, які відкривали янсеністи — учасники релігійного соціального руху XVII ст. у Франції, що перебували в опозиції до католицької ортодоксії й папства. Свою назву дістали від імені засновника янсенізму, голландського богослова К. Янсенія. Програма Я. ш.

ЯРОШЙНСЬКА Євгенія Іванівна

(18.Х. 1868, с. Чунькіш Чернівецької обл..— 21.Х. 1904, Чернівці) — українська письменниця, педагог. Після навчання в Чернівецькому реальному училищі вчителювала в селах на Буковині. Була активісткою жіночого руху, постійним автором педагогічних і дитячих видань.

ЯБЛОНСКІС (Jablonskis) Йонас

(30.ХІІ.186О — 23.11.1930) — литовський мовознавець, просвітитель і педагог. Я. підкреслював особливу роль освіти й школи в політичному та культурному житті народу, боровся за національну литовську школу, загальну безплатну початкову освіту для всіх, за різнобічну освіту дорослих тощо.

ЯСЕЛЬНІ ШКОЛИ

(класи) — тип дошкільного закладу у Великобританії для виховання дітей у віці 3—5 років. Відвідування безплатне, години роботи Я. ш. збігаються з годинами роботи початкових шкіл.

"ЯЗИЧІЄ"

— штучна книжна мова, що вживалась у XIX — на початку XX ст. у Галичині, на Буковині і Закарпатті у деяких виданнях, зокрема "москвофілів". Становила собою безсистемне поєднання лексичних, фонетичних та граматичних елементів живої української мови, староукраїнської, польської, російської, старослов'янської.

RSS-матеріал